Глава 6. Етика

Найбільш прикрим фактом сьогодення є стрімке відмирання морально-етичних понять. Водночас зростають бунтівні настрої, люди перестають стримувати себе, вважаючи, що вони вільні робити все, що завгодно. Через це зростає кількість соціальних злочинів, руйнується порядок і суспільство занурюється в хаос. Однією з причин цієї соціальної плутанини є те, що людська свідомість стає більш матеріалістичною; а другою причиною є руйнування традиційних цінностей та етики. Тому, щоб приборкати соціальний хаос і відновити порядок у суспільстві, варто представити новий погляд на етику.

Крім того, нова теорія етики потрібна, щоб підготуватися до суспільства майбутнього. Майбутнє суспільство — це не лише суспільство, в якому буде реалізовано цінності істини, добра і краси, зосереджені на Божій любові, а й світ вічної любові, в якому істина, мистецтво та етика складуть єдине ціле. Отже, суспільство майбутнього буде суспільством істини, суспільством мистецтва й суспільством етики. Зокрема, етичне суспільство — це суспільство, в якому живуть добрі люди, які практикують добро. Щоб реалізувати суспільство, в якому практикується добро, має бути створено нову теорію етики. Тобто потрібна теоретична система, яка зможе компенсувати недоліки існуючих уявлень про цінності, представити новий альтернативний погляд на етику, виправити заплутані етичні погляди та водночас показати нове етичне життя.

Майбутнє етичне суспільство — це суспільство, в якому всі люди житимуть у стосунках братів і сестер, шануючи Бога як батьків, і де всі любитимуть одне одного зосереджено на істинній любові Бога. У такому суспільстві теорія етики вказуватиме шляхи втілення любові. З іншого боку, оскільки людина є центром гармонії земного і духовного світів, майбутнє етичне суспільство охоплюватиме не тільки земний, а й духовний світ. Відповідно норми, запропоновані цією новою теорією етики, повинні бути здатними розв’язати не тільки плутанину в земному світі, але й плутанину у світі духовному. Теорія етики Об’єднання була сформульована для того, щоб виконати саме таку роль.