Філософію Об’єднання було розроблено й систематизовано корейським Інститутом філософії Об’єднання під керівництвом преподобного Мун Сон Мьона. Разом зі своїми прибічниками він у XX столітті ініціював безпрецедентний миротворний рух – рух Об’єднання. Сотні сміливих та інноваційних проєктів були втілені успішно, тому що преподобний Мун у своїй діяльності завжди керувався чіткою філософією. Настав час передати основи його філософії широкому українському загалу.
Філософія Об’єднання – це науково обґрунтоване дослідження Принципу Об’єднання, ідеологічної основи руху Об’єднання. Це ще одна точка зору на Принцип. Тому її краще вивчати, маючи під рукою «Виклад Принципу». Якщо «Виклад Принципу» це теологічний погляд на Принцип, то філософія Об’єднання пропонує філософський погляд. Це не означає, що людина, не обізнана з філософією, не зможе осилити цей текст. Навпаки, неупереджений підхід до вивчення філософії Об’єднання дасть змогу побачити її суть. Тим читачам, які мають академічну філософську освіту, філософія Об’єднання пропонує свіжий інтегральний погляд на вчення всіх основних філософів, починаючи із Сократа і закінчуючи Марксом.
Сильним місцем цієї філософії є те, що вона пропонує не тільки теоретичний фундамент, але й практичні критерії для розв’язання актуальних проблем. Уважний читач зможе знайти відповіді на запитання про сенс життя і своє місце у світі та історії. Науковець зможе знайти орієнтири для своєї роботи, усвідомивши напрямок, у якому має розвиватися наука. Освітянин побачить принципові недоліки сучасної системи освіти. Творча людина відчує поклик до втілення вищої мети. А політичний діяч отримає напрямок та універсальні критерії для здійснення державної політики.
Філософія Об’єднання відкриває двері у світ філософських роздумів. Упродовж нашої подорожі, ми побачимо, як світова філософська думка пройшла шлях у дві з половиною тисячі років і дійшла до наших днів. Особливе місце у філософії Об’єднання займає критика марксизму, який складає ідеологічну основу комунізму. Він є свого роду плодом того крила філософської думки, яке ґрунтувалося на матеріалізмі та науковому атеїзмі. Ось чому марксизм справив такий сильний вплив на світ у XX столітті та досі посідає чільне місце в умах багатьох інтелектуалів.
Хоча процес декомунізації почався в Україні давно, йому явно не вистачає фундаментального підходу. Прибрати пам’ятники комуністичним вождям це добре, але це лише зовнішній аспект декомунізації. Важливішим, внутрішнім аспектом є вичленовування та вичищання з наших ідей залишків руйнівних комуністичних концепцій, що сприятиме культурному оновленню. За допомогою філософії Об’єднання українське суспільство зможе пройти цей шлях до кінця. Адже саме філософія Об’єднання дає змогу не тільки інтелектуально піднятися над марксизмом, але й обійняти його своїм розумом.
Філософія Об’єднання, виправдовуючи свою назву, справді об’єднує різноманітні аспекти основних філософських систем. Таким чином вона дає змогу ускладнити мислення, щоб дозволити кожному знаходити зрозумілі відповіді на складні питання сьогодення. Безперечно, філософія Об’єднання є одним із надійних дороговказів на шляху того, хто прагне втілювати Принцип. Вона відкриває нові перспективи для тих, хто прагне зробити світ кращим!