Глава 7. Теорія мистецтва

Зміст

Загалом культура в широкому розумінні означає сукупність усіх видів людської діяльності, таких як політика, економіка, освіта, релігія, ідеологія, філософія, наука та мистецтво, й останнє відіграє найважливішу роль серед них. Інакше висловлюючись, мистецтво становить сутність культури. Проте сьогодні як у ліберальних суспільствах, так і в колишніх комуністичних суспільствах, як у розвинених країнах, так і в країнах, що розвиваються, спостерігається вульгаризація мистецтва. Декадентське мистецтво породжує декадентську культуру. І якщо тенденція до вульгаризації не зміниться, світову культуру чекає серйозна криза. Відповідно для створення нової культури треба встановити істинне мистецьке суспільство, а для цього вкрай потрібна нова теорія мистецтва.

У минулому мистецтво завжди відігравало провідну роль під час приходу нової епохи. Наприклад, у XV столітті в епоху Ренесансу піонерами епохи виступали художники. Також, великим був внесок митців у ранню комуністичну революцію. Добре відомо, що твори Максима Горького сприяли революційному руху в Росії, а Лу Сіня — в Китаї. Отже, для створення прийдешньої нової культури також необхідно розгортати істинну мистецьку діяльність.

Комуністичне мистецтво, центром якого був Радянський Союз, отримало назву «соціалістичний реалізм». Комуністи вважали мистецтво дуже важливою зброєю у своїй революції, за допомогою якого вони оголяли протиріччя капіталістичного суспільства і гнали народні маси в лави революції. І хоча соціалістичний реалізм зник разом із падінням комуністичного блоку чи навіть раніше, оскільки теорія мистецтва соціалістичного реалізму була заснована на твердій вірі в матеріалістичну діалектику та історичний матеріалізм, у порівнянні з нею теорії мистецтв ліберальних суспільств, які філософськи обґрунтовані слабо, демонструють свою вразливість.

Хоча на сьогоднішній день соціалістичний реалізм і зник, можливість його повторної появи не можна повністю виключати, адже зникнення без теоретичного підкорення є лише зникненням з поверхні. Тому, щоб повністю викорінити навіть можливість його відновлення, конче потрібне ґрунтовне подолання цього реалізму. Іншими словами, для подолання соціалістичного реалізму потрібна нова теорія мистецтва.

Саме в цьому контексті філософія Об’єднання представляє свою теорію мистецтва, тобто «Теорію мистецтва Об’єднання». «Теорія мистецтва Об’єднання» не лише запобігає явищу вульгаризації в нинішньому мистецтві, а й, будучи заснованою на новій філософії (теології), вона пропонується як критика соціалістичного реалізму і як його контрпропозиція. Ця теорія має на меті сприяти створенню нового культурного суспільства. З точки зору Божого провидіння, майбутнє суспільство є не тільки істинним та етичним, але й мистецьким, тому тим більше слід представити нову теорію мистецтва.