Глава 8. Теорія історії

Зміст

Теорія історії, яка тут розглядається, не має на меті описати історичні факти, «як вони є». Мета полягає в тому, щоб висвітлити погляд на тлумачення історії: як почалася історія людства, за якими законами вона протікає та в якому напрямку рухається. Це різновид історіософії, в якій історія тлумачиться на основі філософії Об’єднання. Тому цю теорію також називають «Теорією історії Об’єднання», або «Об’єднавчим поглядом на історію».

Для чого потрібна теорія історії? Для того, щоб запропонувати правильний напрямок історії, встановивши образ майбутнього людства. Це уможливить розв’язання актуальних проблем. Іншими словами, фундаментальне розв’язання складних світових проблем сучасності неможливе без твердої історичної перспективи з чітким баченням.

До цього часу вченими було представлено багато поглядів на історію, але жоден із них не був таким впливовим, як комуністичний погляд на історію, тобто історичний матеріалізм. Історичний матеріалізм визначає історію людства як історію класової боротьби. Він стверджує, що капіталістичне суспільство розпадеться через класову боротьбу між буржуазією та пролетаріатом, тобто через революцію, і неминуче настане комуністичне суспільство. Таким чином, він пропонує власне бачення майбутнього.

Для комуністів історичний матеріалізм був рушійною силою їхньої віри в здійснення революції. Тому без перебільшення можна сказати, що протистояння комунізму та лібералізму було протистоянням історичних поглядів. Проте в ліберальному світі не було в наявності жодного погляду на історію, який міг би впоратися з історичним матеріалізмом. З цієї причини ліберальний світ не міг не зазнавати постійних комуністичних нападів і погроз.

Однак зрештою історичний матеріалізм зазнав краху, і без перебільшення можна сказати, що це сталося саме завдяки «Теорії історії Об’єднання» преподобного Муна. Іншими словами, «Теорія історії Об’єднання» — це філософія, заснована на новому погляді на Бога, яка протягом кількох останніх десятиліть жорстко викривала хибність історичного матеріалізму в теоретичному протистоянні з комунізмом. «Теорія історії Об’єднання» емпірично інтерпретує історію і на основі історичних фактів показує, що людська історія Божим провидінням прямує до об’єднаного світу ідеалу творення.